Kontaktní centrum - víceúčelová drogová služba

Zajímavosti

Cena kvality služeb

Pod záštitou MPSV se 14. června 2007 konalo slavnostní vyhlášení druhého ročníku Ceny kvality v sociální péči. Vyhlašovala jí  redakce časopisu Sociální péče ve spolupráci s Radou České republiky pro jakost. Jako úspěch vnímáme to, že se Kontaktní centrum Kyjov umístilo na třetím místě v kategorii Cena kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro osoby ohrožené sociálním vyloučením.

Komunitní plánování

V rámci města Kyjova a Veselí nad Moravou jsme zapojeni do komunitního plánování sociálních služeb.

Literární sborník

Pravidelně vydáváme literární a grafická dílka našich klientů ve formě sborníku pod názvem "Mezi světy".

Tobolky

Jako prostředek Harm Reduction nabízíme od října 2006 distribuci želatinových tobolek. Tyto kapsle jsou určeny převážně pro klienty, kteří si nemohou aplikovat do žíly nebo volí šetrnější způsob braní (tobolky slouží jako ochrana žaludeční sliznice).
 

Chytré filtry Rolls /prostředek pro kuřáky marihuany/

jsou speciálně navrženy tak, aby zabránili škrábání v krku, kašli, vdechování horkého kouře a škodlivých látek. Klient si ubalí cigaretu marihuany dle návodu vydávaný spolu s filtry. Aspekt nesdílení skleněnky v partě a rizika přenosu např. hepatitis A (v případě otevřených ran i ostatních rizikových infekcí).
 

Sňupátko /silikonová hadička pro užití drog „šňupáním“/

jedná se o asi 7 cm dlouhou silikonovou hadičku určenou k užití drogy nosem. Výhody tohoto způsobu braní jsou – oddech pro žíly, rychlý účinek, bezpečnější způsob aplikace než užití jehlou. Dtto zásada nesdílet – vlastní prostředek pro klienta.


Adresa: Palackého 194, 697 01 Kyjov
telefon: 518 611 589, 776 316 515
mail: K.centrum@kyjov.charita.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one